Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/easedict/public_html/my/functions.php on line 96

Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/easedict/public_html/my/functions.php on line 96
Історія - Історія Херсона

Історія Херсона


« З історії   |   У Херсонській області вилучена партія отруйних динь і кавунів »

Найбільше місто (322. 8 тис. жителів) і центр області, розташований на правом берегу гирлової частини р. Дніпро. На території нинішнього Херсона виявлено декілька десятків різновікових археологічних пам’ятників, що свідчать, що поселення тут існували з епохи бронзи. Впродовж російський-турецької війни 1735-1739 рр. російські війська створили (1737 р. ) на правом бережу річки зміцнення Александровській шанець, але місто тут з’явилося лише півстоліттям опісля. У 1778 р.
Катерина II, що заснувала практично всі крупні міста в південній частині сучасної України, видала указ про будівництво в гирлі Дніпра міста з фортецею і адміралтейською верф’ю, що отримав назву на честь стародавнього Херсонеса. Будівництвом, в якому брали участь тисячі солдатів і майстрових людей, керував генерал І. Ганнібал. До теперішнього часу збереглися фрагменти насипаних уручну валів фортеці і врізані в них монументальні очаківські ворота (кінець XVIII в. ), пороховий льох (1789-1791 рр. ) і значна будівля Арсеналу (1784 р. ).
На кріпосній території зберігся один із старих міських храмів (побудований на місці дерев′яної Михайлівської церкви) - Свято-екатерінінській собор (1782-1787 рр., архітектор І. Староd) і дзвіниця (1806 р. ). Будівництво собору закінчилося напередодні чергової російський-турецької війни (1787-1791 рр. ), а в його огорожі влаштували некрополь загиблих в ній воєначальників.

.


Tags: , , ,

Історія


Схожі записи